17.11.2023

 

Płyn do spryskiwaczy – Kluczowy
element dbania o widoczność na
drodze przez wszystkie pory roku

 

Czystość przedniej szyby to jeden z najważniejszych czynników wpływających na
widoczność, a co za tym idzie bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo.

 

 

Płyn do spryskiwaczy to nierzadko niedoceniany bohater naszych podróży samochodem. Wiele osób zastanawia się, czy może da się jakoś bez niego obejść. Jednakże, gdy zrozumiemy, jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie płynu do spryskiwaczy, zaczynamy doceniać jego znaczenie – zarówno w cieplejsze, jak i zimniejsze dni.

 

Czym jest płyn do spryskiwaczy i dlaczego jest ważny?

Płyn do spryskiwaczy to nie tylko kolejny produkt na półce sklepowej. To niezastąpiona substancja, która wpływa na nasze codzienne bezpieczeństwo na drodze. W skrócie, jest to mieszanka wody i detergentu, która ma za zadanie skuteczne usuwanie zabrudzeń, owadów, kurzu i innych zanieczyszczeń z szyb samochodowych.

Dlaczego to takie istotne? Otóż, czyste i klarowne szyby są kluczowe dla zapewnienia odpowiedniej widoczności podczas jazdy. Zaniedbanie regularnego uzupełniania płynu do spryskiwaczy może prowadzić do sytuacji, w której szyby stają się matowe, a widoczność jest znacząco ograniczona.

 

Płyn do spryskiwaczy a sezon letni:

W okresie letnim może się wydawać, że rola płynu do spryskiwaczy jest mniej istotna, gdyż deszcz występuje rzadziej. Niemniej jednak, nawet latem płyn ten odgrywa ważną rolę. W przypadku ewentualnego deszczu, pomaga w szybkim i skutecznym usunięciu kropel wody, poprawiając widoczność. Ponadto, substancje zawarte w płynie mogą pomóc w usunięciu klejących się owadów, które potrafią bardzo mocno ograniczyć widoczność drogi.

 

Płyn do spryskiwaczy a sezon zimowy:

To w okresie zimowym rola płynu do spryskiwaczy staje się kluczowa. Zamarznięta woda na szybie może stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dlatego też, płyn do spryskiwaczy zimowy zawiera specjalne dodatki, które utrzymują płyn w stanie ciekłym nawet przy niskich temperaturach. Dodatkowo, często zawiera składniki, które pomagają w usuwaniu lodu z szyb, co ułatwia utrzymanie pełnej widoczności.

 

Dystrybutor płynu do spryskiwaczy na Banieczce

Tajemnicza maszyna postawiona najczęściej w pobliżu odkurzacza na myjniach sieci Banieczka to dystrybutor, dzięki któremu można uzupełnić płyn do spryskiwaczy w swoim samochodzie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Jego użycie jest niebywale proste, wystarczy wrzucić interesującą nas kwotę oraz wybrać przycisk start, a następnie uzupełnić braki w samochodzie, lub uzupełnić przygotowany wcześniej kanister.

Warto wspomnieć o tym, że dystrybutor umożliwia zakup płynu już od ilości 1l, co jest wyjątkowo wygodne, ponieważ jeżeli nie jesteśmy pewni ilości płynu jaki jest w samochodzie, na pewno nic nie rozlejemy.

Urządzenie to jest uzupełniane na bieżąco płynem letnim, bądź zimowym w zależności od sezonu, dzięki czemu nie trzeba się martwić czy wlejecie odpowiedni płyn. Dodatkowym niebywałym atutem naszego płynu jest jego przyjemny i niekłujący zapach.

Co należy podkreślić, w Polsce za brak płynu do spryskiwaczy grozi mandat. Pamiętajcie jednak, że sam fakt mandatu nie jest tak ważny, jak widoczność drogi podczas jazdy i wszelkie kwestie bezpieczeństwa.

 

Podsumowując:

Płyn do spryskiwaczy to nie tylko element wygody, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa na drodze. Bez względu na porę roku, dbanie o odpowiednią widoczność poprzez regularne stosowanie właściwego płynu jest kluczowe. Warto inwestować w wysokiej jakości produkty, dostosowane do warunków pogodowych, aby nasza podróż była bezpieczna i komfortowa przez wszystkie sezony.

 

 

 

Zabrudzenie ekspoatacyjne samochodu

Dystrybutor płynu do spryskiwaczy na Banieczce

Bansamo - Płyn do mycia szyb

Prawidłowe dbanie o czystość przedniej szyby

Home
Aplikacja
Znajdź myjnie
Konakt