12.02.2024


Aktywna Piana czy Turbo Szczotka? Co jest skuteczniejsze?

 

W świecie mycia samochodów istnieje wiele metod i narzędzi, mających za zadanie zapewnienie skutecznego czyszczenia pojazdu. Jednym z najczęstszych dylematów, o którym słyszymy, jest wybór pomiędzy Aktywną Pianą a Turbo Szczotką. Czym te programy się różnią i który z nich ma większą skuteczność?

 

 

 

Aktywna Piana: Delikatność w walce z brudem

Aktywna Piana jest coraz popularniejszą opcją wśród oferowanych usług myjni bezdotykowych, a zarazem coraz częściej używaną przez klientów. Co sprawia, że jest tak ceniona? Kluczem do sukcesu Aktywnej Piany jest jej zdolność do delikatnego, ale skutecznego rozpuszczania brudu. Gęsta piana nanoszona na powierzchnię samochodu ma za zadanie zmiękczyć i rozpuścić zanieczyszczenia, co następnie ułatwia ich spłukiwanie.

Jednym z głównych atutów piany jest jej bezpieczeństwo dla lakieru. Dzięki swojej formule piana minimalizuje ryzyko powstania rys, co jest niezmiernie istotne dla osób dbających o stan lakieru w swoim samochodzie.

 

Turbo Szczotka: Mechaniczna siła w walce z uporczywym brudem

Z drugiej strony mamy tradycyjną, mechaniczną szczotkę. Choć może się wydawać mniej subtelna niż Aktywna Piana, ma ona jednak niepodważalną zaletę – mechaniczną siłę. Szczotka wykonana z naturalnego włosia ściąga z samochodu warstwę zanieczyszczeń. Ma to szczególne znaczenie przy silnym zabrudzeniu, gdy samo ciśnienie z lancy może nie dać rady. Aby zminimalizować ryzyko zarysowania lakieru, przypominamy o tym, aby szczotki używać JEDYNIE przy włączonym programie szczotka oraz po uprzednim wypłukaniu szczotki po poprzednim kliencie.

Szczotka jest idealnym rozwiązaniem przy czyszczeniu mocno uporczywych zabrudzeń oraz trudno dostępnych miejsc.

 

Co jest lepsze? Aktywna Piana czy Turbo Szczotka?

Ostatecznie, wybór pomiędzy pianą a szczotką zależy od indywidualnych potrzeb oraz zamierzonych celów. Jeżeli zależy Wam na opłukaniu samochodu z kurzu bądź drobnych zanieczyszczeń Aktywna Piana będzie świetnym rozwiązaniem. Jeśli jednak chcecie umyć swój pojazd kompleksowo i profesjonalnie lub zamierzacie usunąć stary brud zalecamy użycie obu usług, ponieważ sama Aktywna Piana rozpuści zanieczyszczenia, jednak nie ściągnie jej z powierzchni, co skutecznie i sprawnie zrobi szczotka. Można więc powiedzieć, że przy standardowym myciu samochodu usługi te powinny być komplementarne, ponieważ każdy z tych programów ma inne zastosowanie i zarówno zmiękczenie brudu, jak i jego mechaniczne usunięcie przyczynia się do zadowalających rezultatów z mycia.

Warto pamiętać, że bez względu na wybraną metodę, to właśnie regularne mycie samochodu poprawia wygląd oraz chroni jego lakier, przedłużając w ten sposób żywotność pojazdu.

Sprawdź lokalizacje naszych myjni:
https://banieczka.pl/locations/

Masz pytania? Napisz do nas:
marketing@banieczka.pl

Bansamo - Płyn do mycia szyb
Bansamo - Płyn do mycia szyb
Home
Aplikacja
Znajdź myjnie
Konakt