22.05.2024


Jak skutecznie pozbyć się pyłków z karoserii i szyb samochodu?

Sezon pylenia to czas, który wielu kierowców niecierpliwie oczekuje, ale także obawia się go ze względu na negatywne skutki dla czystości ich samochodów. Pyłki roślin, unoszące się w powietrzu, potrafią osiąść na karoserii i szybach, tworząc nieestetyczne warstwy brudu, które nie tylko psują wygląd pojazdu, ale także mogą wpłynąć na komfort jazdy i bezpieczeństwo pasażerów. W takiej sytuacji ratunkiem staje się wizyta na myjni samochodowej.

 

 

Usuwanie pyłków z karoserii samochodowej

Podstawowym krokiem w procesie usuwania pyłków z karoserii samochodowej na myjni bezdotykowej jest dokładne oczyszczenie powierzchni pojazdu. Mycie wysokociśnieniowe, które stosuje się na tego typu myjniach, umożliwia usunięcie nawet najbardziej uporczywych zanieczyszczeń, w tym pyłków roślinnych, które przylegają do lakieru.
Dla starych, zaschniętych zabrudzeń rekomendujemy użycie programu szczotka, o którym możecie dowiedzieć się z artykułu poniżej.

 

Aktywna Piana czy Turbo Szczotka?

Ważnym etapem w procesie mycia karoserii jest również aplikacja wosku. Woskowanie nie tylko nadaje samochodowi połysk i chroni lakier przed działaniem czynników zewnętrznych, ale także utrudnia przyleganie pyłków i innych zanieczyszczeń do powierzchni pojazdu, co ułatwia utrzymanie czystości na dłużej.

 

Czyszczenie szyb – klucz do komfortu i bezpieczeństwa

Pyłki roślinne, osiadając na szybach samochodowych, nie tylko ograniczają widoczność kierowcy, ale także mogą wywoływać uczucie dyskomfortu u pasażerów. Dlatego też regularne czyszczenie szyb jest niezwykle istotne dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy.

Zachęcamy, aby po kompleksowym myciu samochodu dodatkowo umyć szyby produktem Bansamo – do mycia szyb, który oprócz usuwania uporczywego brudu zapobiega smugom i zmatowieniom na szybach.

 

Podsumowanie

Sezon pylenia może stanowić wyzwanie dla każdego kierowcy, ale dzięki regularnemu myciu, usuwanie pyłków z karoserii samochodowej i szyb staje się szybkie, skuteczne i bezpieczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz specjalistycznych detergentów mycie gwarantuje nie tylko czystość, ale także ochronę lakieru i szyb przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń. Dlatego warto regularnie korzystać z usług na myjni samoobsługowej, by cieszyć się czystym i zadbanym samochodem przez cały sezon.

Sprawdź lokalizacje naszych myjni:
https://banieczka.pl/locations/

Masz pytania? Napisz do nas:
marketing@banieczka.pl

Home
Aplikacja
Znajdź myjnie
Konakt