04.06.2024


Mycie samochodu w sezonie letnim – usuwanie zabrudzeń

Lato jest czasem, w którym zdecydowanie częściej korzystamy z naszych samochodów – podróżujemy na wakacje, tudzież na weekendowe wypady za miasto. Korzystamy z pięknej pogody i wspaniałych okoliczności przyrody. Zalet nie brakuje, chciałoby się rzec. Niestety, nasze pojazdy nie zawsze podzielają te wrażenia.

 

 

Częste użytkowanie i letnie warunki atmosferyczne prowadzą do powstawania różnego rodzaju zabrudzeń, których nie sposób uniknąć. W tym artykule omówimy, jak skutecznie usuwać lekkie zabrudzenia, w tym zwłaszcza szczególne uciążliwe plamy po owadach i jak dzięki woskowaniu możemy ograniczyć ich pojawianie się.

 

Mycie samochodu latem – podstawowe zasady

Kurz, pyłki roślin, ptasie odchody i plamy po owadach to tylko niektóre z problemów, z jakimi muszą sobie radzić właściciele aut w sezonie letnim. Regularne mycie samochodu to nie tylko kwestia estetyki, ale również ochrona lakieru przed uszkodzeniami. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo myć samochód latem:

 

Wybierz odpowiednią porę dnia: Najlepiej myć samochód rano lub wieczorem, kiedy słońce nie jest zbyt intensywne. Mycie auta w pełnym słońcu może prowadzić do powstawania zacieków i plam od wody.

Używaj odpowiednich środków czystości: Zainwestuj w wysokiej jakości środki do mycia samochodu, które są delikatne dla lakieru, ale skutecznie usuwają zabrudzenia.

Dokładne płukanie: Pamiętaj o dokładnym spłukaniu samochodu przed nałożeniem szamponu, aby usunąć wszelkie luźne zanieczyszczenia, które mogą porysować lakier.

 

Zabrudzenia po owadach – jak sobie z nimi radzić?

Jednym z największych letnich problemów są zabrudzenia po owadach. Szczególnie trudne do usunięcia, mogą one pozostawiać trwałe ślady na lakierze, jeśli nie zostaną odpowiednio usunięte. Do walki z owadami na samochodzie idealnie nadaje się specjalistyczny środek BANSAMO Owady. Oto, jak go używać:

Przygotowanie: Upewnij się, że powierzchnia samochodu jest chłodna. Rozpyl BANSAMO Owady na zabrudzone miejsca.

Działanie środka: Pozostaw produkt na kilka minut, aby środek mógł zmiękczyć resztki owadów.

Czyszczenie: Delikatnie przetrzyj zabrudzone miejsca miękką gąbką lub mikrofibrą, a następnie dokładnie spłucz wodą.

Sprawdzanie efektu: Jeśli zabrudzenia są wyjątkowo uporczywe, powtórz proces.

 

Woskowanie samochodu – ochrona na lato

Po dokładnym umyciu samochodu warto pomyśleć o następnym programie – woskowaniu. Woskowanie samochodu tworzy ochronną warstwę na lakierze, która pomaga chronić przed szkodliwymi promieniami UV, zabrudzeniami i ułatwia późniejsze mycie.

Regularne mycie samochodu latem jest szczególnie ważne, aby utrzymać go w doskonałym stanie i zapobiegać uszkodzeniom lakieru.
Zabrudzenia od owadów są jednym z głównych wyzwań, ale dzięki specjalistycznym produktom, takim jak BANSAMO Owady, można sobie z nimi łatwo poradzić. Dodatkowo, woskowanie samochodu zapewni mu ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i ułatwi przyszłe mycie.

Pamiętajmy, że dbając o nasz samochód, przedłużamy jego żywotność i zachowujemy jego estetyczny wygląd na dłużej.

Sprawdź lokalizacje naszych myjni:
https://banieczka.pl/locations/

Masz pytania? Napisz do nas:
marketing@banieczka.pl

Home
Aplikacja
Znajdź myjnie
Konakt