02.04.2024


Jak dobrze umyć auto na myjni samoobsługowej?

Myjnia samoobsługowa to świetna opcja dla tych, którzy chcą zadbać o czystość swojego samochodu bez konieczności angażowania czasu w ręczne mycie. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty, warto poznać kilka istotnych wskazówek dotyczących korzystania z takiej myjni.

 

Jak korzystać z myjni samoobsługowej?

 

  1. Przygotowanie

Przed rozpoczęciem mycia samochodu, zapoznaj się z dostępnymi opcjami na myjni – różnymi programami mycia oraz dostępnymi środkami chemicznymi oraz przeczytaj regulamin myjni. Pamiętaj również o tym, że nie należy myć rozgrzanego samochodu, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia jego elementów (np. tarcz hamulcowych czy lakieru). Po dłuższej trasie, czy pozostawieniu pojazdu na słońcu, odczekaj i zaparkuj go chociaż na kilka minut w cieniu. Mycie rozpoczynamy od dokładnego spłukania pojazdu.

 

  1. Mycie wstępne i usunięcie dużych zanieczyszczeń

Jeżeli samochód jest bardzo brudny, warto użyć funkcji Aktywnej Piany, Mycia Zasadniczego oraz TurboSzczotki, aby usunąć największe zanieczyszczenia. Aktywna Piana najlepsze efekty da zastosowana na suchym samochodzie, nakładana poziomymi ruchami od dołu do góry z odległości około 15 cm. Dolne partie auta są najbardziej narażone na zanieczyszczenia, nakładając ją od dołu karoserii w ten sposób, wydłużamy czas działania substancji aktywnych. Po użyciu pozostaw Aktywną Pianę na pojeździe na około minutę, by mogła zacząć działać. W kontakcie z preparatem zanieczyszczenia miękną i dzięki temu łatwo odchodzą z lakieru – bez konieczności szorowania i ryzyka jego uszkodzenia.

W trakcie korzystania z programu Mycia Zasadniczego należy pamiętać o trzymaniu lancy pod kątem około 45 stopni i w odpowiedniej odległości, zazwyczaj około 30-50 cm od auta.

TurboSzczotka sprawdza się przy większych zabrudzeniach, przed jej użyciem zalecamy sprawdzenie, czy na włoskach nie ma piasku, który dostał się na szczotkę, gdy poprzedni użytkownik upuścił ją na ziemię lub użył do umycia felg. To ważny etap, ponieważ ziarenka mogą doprowadzić zarysowania lakieru.

 

  1. Praca w sekcjach

Myj samochód w sekcjach zaczynając od góry i schodząc stopniowo w dół.

 

  1. Spłukiwanie

Na ten etap warto poświęcić kilka minut, skupiając się na elementach, w których może gromadzić się piana np. narożnikach, rynienkach odprowadzających wodę z dachu czy łączeniach elementów. Samochód jest dobrze opłukany, jeśli po karoserii spływa jedynie woda bez śladów piany

 

  1. Woskowanie

Warto skorzystać z woskowania, aby zabezpieczyć lakier samochodu po myciu.

 

  1. Nabłyszczanie

Nabłyszczanie to program, którym zawsze powinno się kończyć mycie samochodu. Dzięki użyciu wody osmotycznej przeciwdziałamy powstawaniu zacieków, pozostawiając karoserię czystą i błyszczącą.

 

Czy wosk na myjni się spłukuje?

Tak, wosk na myjni samoobsługowej jest zazwyczaj aplikowany w formie płynu, który jest spłukiwany na samym końcu. Wosk ten działa jako warstwa ochronna na lakierze, zapewniając dodatkowe zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami oraz promieniowaniem UV.

 

W jakiej kolejności myć auto na myjni – poradnik krok po kroku?

  1. Zaczynając od góry (dach, szyby, wloty powietrza).
  2. Następnie boki i tylne części samochodu.
  3. Na końcu myjemy dolne części nadwozia oraz felgi i opony.

 

Jak umyć auto, by nie było zacieków?

Aby uniknąć zacieków, ważne jest dokładne spłukanie detergentów ze wszystkich części samochodu przy użyciu programu nabłyszczenie.
Zalecamy, aby po umyciu samochodu osuszyć go dokładnie za pomocą ściereczki z mikrofibry lub ściereczki irchowej,

 

Jak często myć auto na myjni?

Specjaliści zalecają mycie auta na myjni około raz na 1-2 tygodni, co pozwala zabezpieczyć je na dłużej i nie jest szkodliwe dla lakieru.

 

Ile kosztuje myjnia samoobsługowa?

Ceny korzystania z myjni samoobsługowej mogą się różnić w zależności od lokalizacji oraz oferowanych usług. Zazwyczaj jednak nie zapłacicie więcej niż 15 PLN podczas mycia samochodu osobowego.

 

Podsumowując, korzystanie z myjni samoobsługowej może być łatwym i skutecznym sposobem na utrzymanie czystości samochodu. Zachowując odpowiednie procedury mycia i korzystając z dostępnych opcji, można osiągnąć doskonałe efekty pielęgnacyjne bez konieczności dużego nakładu pracy. Za skorzystaniem z myjni samoobsługowej przemawia również duży komfort czyszczenia, wysokie bezpieczeństwo dla lakieru oraz dostępność myjni przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Sprawdź lokalizacje naszych myjni:
https://banieczka.pl/locations/

Masz pytania? Napisz do nas:
marketing@banieczka.pl

Home
Aplikacja
Znajdź myjnie
Konakt