14.03.2024


4 wskazówki, które odmienią Twój samochód na wiosnę!

 

Wiosna to czas, kiedy natura budzi się do życia, a my również powinniśmy przyjrzeć się naszym samochodom i zadbać o ich kondycję po długiej zimie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was 4 proste wskazówki, które pomogą odświeżyć Wasze pojazdy i przygotować je na cieplejsze dni.

 

 

1. Pranie tapicerki

Zacznijmy od wnętrza samochodu – miejsca, gdzie spędzamy sporo czasu w trakcie podróży. Po zimie tapicerka często wygląda nie najlepiej – może być zabrudzona błotem, plamami od kawy czy śladami zostawionymi przez zwierzęta. Dlatego warto zainwestować trochę czasu w dokładne pranie tapicerki. Można to zrobić samodzielnie przy użyciu dostępnych na rynku środków czyszczących lub skorzystać z usług profesjonalnej myjni samochodowej, która zadba o każdy detal.

 

2. Gruntowne mycie samochodu

Nadszedł czas, aby dokładnie umyć samochód. Po zimie nasze auta często pokrywają się warstwą brudu oraz soli drogowej. Regularne mycie nie tylko sprawi, że pojazd będzie wyglądał lepiej, ale także pomoże w utrzymaniu jego stanu technicznego i zapobiegnie powstawaniu korozji. Zachęcamy, aby wybrać po zimie kompleksowe mycie samochodu, przechodząc przez wszystkie programy mycia, nie zapominając o osuszaniu, które sprawi, że samochód będzie wyglądał jak nowy.

Zadbaj również o umycie i konserwację podwozia. Eksperci radzą, by robić to raz do roku, najlepiej na wiosnę, ponieważ w okresie zimowym jest ono najbardziej wystawione na działanie niekorzystnych czynników pogodowych i drogowych.

Sprawdź także stan oleju silnikowego oraz  płynu hamulcowego, chłodniczego i płynu do spryskiwaczy, a w razie potrzeby je uzupełni.

 

3. Zaopatrzenie się w zapachy samochodowe

Wiosną warto również zadbać o świeży i przyjemny zapach we wnętrzu pojazdu. Zapachy samochodowe są doskonałym sposobem na poprawę komfortu podróżowania oraz maskowanie nieprzyjemnych woni. Wybierzcie zapach, który najbardziej Wam odpowiada – od świeżych cytrusów, przez po przyjemne kwiatowe nuty. Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych klientów, w tym sezonie poszerzyliśmy ofertę kosmetyków o zapachy samochodowe, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Perfumy dostępne są w aplikacji Banieczka.

 

4. Wymiana opon na letnie

Wraz z nadejściem wiosny warto pomyśleć o wymianie opon zimowych na letnie. Opony letnie zapewniają lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania w cieplejszych warunkach, co przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas jazdy. Przed sezonem letnim warto także sprawdzić ciśnienie w oponach oraz ich stan techniczny.

Przy tej okazji warto również pomyśleć o wymianie wycieraczek, ponieważ przy niskich temperaturach zimą guma może utracić swoje właściwości, co obniża skuteczność ich działania.

Sprawdź lokalizacje naszych myjni:
https://banieczka.pl/locations/

Masz pytania? Napisz do nas:
marketing@banieczka.pl

Home
Aplikacja
Znajdź myjnie
Konakt