13.11.2023

 

Zabezpieczenie samochodu przed mrozem, czyli o czym warto pamiętać przed zimą

 

 

Zbliżająca się zima to czas nie tylko na ciepłe swetry i kubki gorącej herbaty,
ale także przygotowanie pojazdów do nadchodzących warunków pogodowych.

 

 

 

 

 

 

Jak przygotować samochód na zimę?

Przygotowanie pojazdu do zimy oraz zabezpieczenie przed skutkami działania mrozu jest inwestycją w wygodę i bezpieczeństwo podróżujących. Warto poświęcić trochę czasu na to, aby zapewnić sobie nie tylko komfort jazdy, ale również długowieczność samochodu. Poniżej przedstawiamy 6 elementów, o które naszym zdaniem należy zadbać w pierwszej kolejności.

 

Zmiana opon letnich na zimowe

Wymiana letnich opon na zimowe to jedna z najważniejszych czynności, którą należy wykonać w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie, pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą zmieniać opon co sezon, są opony wielosezonowe. Należy jednak pamiętać, że w przypadku głębokiego śniegu i oblodzenia lepiej poradzi sobie ogumienie zimowe. Opony wielosezonowe sprawdzą się dla tych, którzy preferują spokojny styl jazdy i nie wyjeżdżają zbyt często poza miasto. Wg danych Komendy Głównej Policji – Biura Ruchu Drogowego w 2022 roku złe ogumienie były stwierdzone aż w przypadku 16% pojazdów biorących udział w wypadkach drogowych*.

 

Wymiana płynu do spryskiwaczy

Odpowiedni płyn do spryskiwaczy nie tylko skutecznie czyści przednią szybę, ale również nie pozwala na zamarznięcie mieszanki w zbiorniku, co mogłoby przyczynić się do jego uszkodzenia układu pod wpływem rozszerzalności wody przechodzącej z ciekłego stanu skupienia na stały. Dlatego też tak ważne jest, aby wymienić płyn do spryskiwaczy na taki, który jest przystosowany do działania w niskich temperaturach.

 

Zabezpieczenie uszczelek

Uszczelki samochodowe są szczególnie narażone na przymarzanie zimą, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Z pomocą przychodzi silikon do uszczelek chroniący je przed skutkami mrozu, który dodatkowo eliminuje piski, trzaski oraz jest wodoodporny. Produkt ten tworzy cienką warstwę poślizgową na zabezpieczonych elementach. Produkt ten możecie znaleźć w sklepie Banieczki.

 

Sprawdzenie płynu chłodniczego

Przed zimą warto sprawdzić, czy poziom płynu chłodniczego jest w normie oraz czy jest on przystosowany do warunków zimowych. To właśnie ten płyn odpowiada za utrzymanie prawidłowej temperatury pracy silnika, co jest ważne nie tylko latem, ale również zimą. Należy pamiętać, że odpowiedni płyn chłodniczy wpływa na prawidłowe działanie ogrzewania w kabinie samochodu.

 

Zakup skrobaczki lub odmrażacza do szyb

Nie ulega wątpliwości, że zamarzające szyby zimą są zmorą każdego kierowcy, który nie posiada garażu. Można zaopatrzyć się w skrobaczki, jednak należy pamiętać, że mogą one powodować powstawanie drobnych rys na szybie. Rekomendujemy używanie odmrażacza do szyb (dostępny już teraz w sklepie Aplikacji Banieczka) – jest to preparat, który rozprowadza się na zamarzniętą szybę, a ten skutecznie pozbywa się warstwy lodu bez ryzyka uszkodzeń.

 

Trening jazdy – warto przygotować również siebie!

Kiedy samochód jest już przygotowany, należy zadbać również o nasze umiejętności. Dobrym pomyłem jest, aby wybrać się na trening jazdy po śliskiej nawierzchni. Zalecamy wybranie się na profesjonalne szkolenie z instruktorem, co zapewni wam przede wszystkim bezpieczeństwo oraz dostarczy odpowiedniej wiedzy.

Warto zainwestować w siebie i swoje bezpieczeństwo.

*Źródło: https://statystyka.policja.pl/download/20/403374/Wypadkidrogowe2022.pdf

 

Sprawdź lokalizacje naszych myjni:
https://banieczka.pl/locations/

Masz pytania? Napisz do nas:
marketing@banieczka.pl

Bansamo - Płyn do mycia szyb

Bansamo odmrażacz do szyb

Bansamo - Płyn do usuwania owadów

Silikon do uszczelek samochodowych

Zabrudzenie ekspoatacyjne samochodu

Przegląd samochodu przed zimą

Zabrudzenie ekspoatacyjne samochodu

Przegląd samochodu przed zimą

Zobacz także

Home
Aplikacja
Znajdź myjnie
Konakt